eddy NCDT 3060/3070 Wysokowydajny indukcyjny system pomiaru przemieszczen

Wysokowydajny indukcyjny system pomiaru przemieszczenia

eddyNCDT 3060
Przemysłowy system pomiaru
przemieszczenia dla zakresów ≥ 1 mm
eddyNCDT 3070
Przemysłowy system pomiaru
przemieszczenia dla zakresów <1 mm

Bezkontaktowe, indukcyjne czujniki przemieszczenia firmy Micro-Epsilon działają zgodnie z zasadą pomiaru prądów wirowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, indukcyjnych czujników przemieszczenia, mierzą one na materiałach ferromagnetycznych i nieferromagnetycznych, zapewniając wysoką dokładność, odpowiedź częstotliwościową i stabilność temperaturową. Ze względu na ich odporność na olej, brud, ciśnienie i temperaturę, te indukcyjne czujniki wiroprądowe są wykorzystywane głównie do integracji w maszynach i urządzeniach.

Charakterystyka

  • Idealny do integracji z instalacjami i maszynami
  • Łatwa integracja z nowoczesnym połączeniem fieldbus i inteligentnym przetwarzaniem sygnału
  • Połączenie rozdzielczości, liniowości i stabilności temperaturowej wyznacza nowe standardy
  • Szeroki zakres zastosowań dzięki licznym modelom czujników
  • Maksymalna łatwość obsługi i intuicyjna konfiguracja za pomocą interfejsu sieciowego
  • Zakres pomiarowy 0,4 / 1 / 2 / 3 / 4 / 6 / 8 mm
  • Inne zakresy pomiarowe na życzenie

DT3060DT3061DT3070DT3071
Czujniki o zakresie pomiarowym ≥1 mmCzujniki o zakresie pomiarowym ≥1 mmCzujniki o zakresie pomiarowym <1 mmCzujniki o zakresie pomiarowym <1 mm
3-punktowa kalibracja5-punktowa kalibracja3-punktowa kalibracja5-punktowa kalibracja
Wyjścia przełączające i temperaturyWyjścia przełączające i temperatury
Przechowywanie wielu właściwościPrzechowywanie wielu właściwości

Wydajność i uniwersalność do zastosowań przemysłowych

Nowe, wydajne i indukcyjne systemy pomiarowe eddyNCDT 3060/3070 są idealne do szybkich i precyzyjnych pomiarów przemieszczeń. Wyposażone w kompaktowy kontroler, czujnik i zintegrowany kabel, systemy te są fabrycznie skalibrowane dla materiałów ferromagnetycznych lub nieferromagnetycznych. Dzięki licznym modelom czujników, wysokiej prędkości i inteligentnemu przetwarzaniu sygnału, definiują one nową klasę wydajności w indukcyjnych pomiarach przemieszczenia.

Idealny do integracji z instalacjami i maszynami
Ponieważ czujnik i kontroler są kompensowane temperaturowo, można osiągnąć bardzo wysoką dokładność pomiaru nawet w zmiennych temperaturach. Czujniki są przeznaczone do pracy w temperaturach otoczenia do maksymalnie +200°C i przy ciśnieniu otoczenia do 700 barów.

Idealny do integracji w instalacjach i maszynach

Ponieważ czujnik i kontroler są kompensowane temperaturowo, można osiągnąć bardzo wysoką dokładność pomiaru nawet w zmiennych temperaturach. Czujniki są przeznaczone do pracy w temperaturach otoczenia do maksymalnie +200°C i ciśnieniu otoczenia do 700 barów.

Maksymalna wydajność dzięki eddyNCDT 3061/3071
Kontrolery DT3061/3071 zapewniają rozszerzone funkcje, takie jak 5-punktowa kalibracja, wyjścia przełączające i temperaturowe, a także przechowywanie wielu krzywych charakterystycznych. Ponieważ systemy eddyNCDT 3060/3070 są wyposażone w innowacyjną funkcję separacji częstotliwości, synchronizacja nie jest konieczna w przypadku pomiarów wielokanałowych.

Nowe czujniki do montażu zaciskowego

Nowe czujniki bez gwintu oferują dodatkowe korzyści w porównaniu z poprzednimi modelami o tym samym zakresie pomiarowym, ponieważ nie jest konieczne ich obracanie podczas montażu. W związku z tym na przewód nie działają naprężenia spowodowane skręcaniem. Czujniki mają zdefiniowany punkt mocowania, co minimalizuje rozszerzalność cieplną w kierunku pomiaru i zapewnia wysoką stabilność temperaturową.

[wpdm_package id=’12032′]

[wpdm_package id=’12063′]

[wpdm_package id=’12065′]

[wpdm_package id=’12066′]

[wpdm_package id=’12067′]

[wpdm_package id=’12068′]

[wpdm_package id=’12071′]

[wpdm_package id=’12073′]