optoNCDT 1900 Laserowe czujniki przemieszczenia dla zaawansowanej automatyki

Laserowe czujniki przemieszczenia dla zaawansowanej automatyki

optoNCDT 1900
Najwyższa wydajność:
Szybkość, precyzja i niezawodność

Czujnik optoNCDT 1900 oferuje unikalne połączenie szybkości, rozmiaru, wydajności i wszechstronności zastosowań do pomiarów przemieszczenia, odległości i położenia. Ten kompaktowy czujnik triangulacyjny osiąga wysoką dokładność pomiaru i szybkość pomiaru do 10 kHz. Wysokowydajny system optyczny generuje niewielką plamkę świetlną, która umożliwia niezawodne wykrywanie nawet najdrobniejszych szczegółów i struktur.

Charakterystyka:

  • Zakresy pomiarowe (mm): 2 | 6 | 10 | 25 | 50 | 100 | 200 | 500
  • Liniowość od 1 µm
  • Regulowana częstotliwość pomiaru do 10 kHz
  • Wyjścia analogowe i cyfrowe
  • Kompaktowy rozmiar z wbudowaną elektroniką
  • Zaawansowana kompensacja powierzchni dla szybkiej adaptacji do zmieniających się powierzchni
  • Predefiniowane i indywidualne ustawienia wstępne w interfejsie internetowym
  • Zintegrowany interfejs EtherCAT, EtherNet/IP i PROFINET

Czujniki laserowe nowej generacji

OptoNCDT 1900 to najnowszy model czujników laserowych firmy Micro-Epsilon. Ten innowacyjny czujnik jest wykorzystywany do dynamicznych pomiarów przemieszczenia, odległości i położenia oraz imponuje dużą szybkością, konstrukcją i dokładnością. Zintegrowany kontroler o wysokiej wydajności umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne przetwarzanie i wyprowadzanie wartości pomiarowych. Innowacyjny laserowy czujnik triangulacyjny optoNCDT 1900 jest stosowany wszędzie tam, gdzie maksymalna precyzja jest połączona z najnowszą technologią, np. w zaawansowanej automatyce, przemyśle motoryzacyjnym, druku 3D i współrzędnościowych maszynach pomiarowych.

Teraz ze zintegrowanym interfejsem Industrial Ethernet

Najnowsze laserowe czujniki triangulacyjne optoNCDT 1900 są również dostępne ze zintegrowanym interfejsem Industrial Ethernet. W zależności od modelu, można zintegrować pełną wydajność czujnika ze sterownikiem PLC bezpośrednio przez EtherCAT, EtherNet/IP lub PROFINET bez dodatkowego modułu interfejsu. Korzyścią są dane w czasie rzeczywistym bez opóźnień czasowych, a także mniejszy wysiłek związany z instalacją i okablowaniem. Parametry czujnika mogą być ustawiane bezpośrednio przez przemysłową sieć Ethernet lub przez interfejs sieciowy. W przypadku szybkich pomiarów czujnik oferuje funkcję nadpróbkowania, która umożliwia wykrywanie lub przesyłanie danych pomiarowych cztery razy szybciej niż cykl odpytywania sterownika PLC.

Zoptymalizowany do pomiarów grubości powłok elektrod

Czujniki laserowe optoNCDT 1900 są teraz dostępne również w zakresie pomiarowym 6 mm. Konstrukcja wiązki laserowej sprawia, że czujnik ten idealnie nadaje się do pomiarów grubości w linii produkcyjnej ogniw akumulatorowych. Powłoka elektrody to wysuszona pasta (tzw. zawiesina), która jest nakładana po obu stronach folii aluminiowej (w przypadku katody) lub folii miedzianej (w przypadku anody). Późniejsze suszenie i kalandrowanie tworzy częściowo bardzo porowatą powierzchnię. Specjalnie zaprojektowana do pomiarów na chropowatych powierzchniach, mała linia laserowa jest idealna do tego zastosowania, ponieważ kompensuje nierówności powierzchni. Uzyskane w ten sposób wartości grubości powlekanej folii są wykorzystywane do zapewnienia jakości.

Zarówno wysoka dokładność, jak i bardzo kompaktowy rozmiar sprawiają, że optoNCDT 1900 idealnie nadaje się do tego typu zadań pomiarowych.

Najwyższa stabilność dzięki inteligentnej optymalizacji sygnału

Po raz pierwszy dostępne jest dwuetapowe uśrednianie wartości pomiarowej w celu optymalizacji sygnału. Umożliwia to uzyskanie gładkiego sygnału na krawędziach i stopniach. Szczególnie w przypadku szybkich pomiarów ruchomych części, wysokowydajne uśrednianie umożliwia precyzyjny przebieg sygnału.

Zaawansowana kompensacja powierzchni – inteligentna kontrola ekspozycji dla wymagających powierzchni

OptoNCDT 1900 jest wyposażony w funkcję inteligentnej kontroli powierzchni. Nowe algorytmy zapewniają stabilne wyniki pomiarów nawet na wymagających powierzchniach, na których występują zmienne odbicia. Ponadto czujnik jest wyjątkowo odporny na światło otoczenia i może być również używany w silnie oświetlonych środowiskach. Nowe algorytmy kompensują światło otoczenia do 50 000 luksów.

Prosta instalacja i pierwsze uruchomienie

Montaż czujnika za pomocą tulei montażowych automatycznie ustawia czujnik w prawidłowej pozycji. Umożliwia to zarówno łatwą wymianę czujnika, jak i jeszcze większą precyzję w rozwiązywaniu zadań pomiarowych. Dzięki niewielkim wymiarom, czujnik laserowy może być również montowany w ograniczonych przestrzeniach.

Nowoczesne interfejsy do integracji z maszynami i systemami
Czujnik laserowy jest wyposażony w interfejs RS422 i wyjścia analogowe. Moduły interfejsu Micro-Epsilon oferują również EtherNet/IP i PROFINET.

[wpdm_package id=’11954′]

[wpdm_package id=’11988′]

[wpdm_package id=’11989′]

[wpdm_package id=’11990′]

[wpdm_package id=’11992′]

[wpdm_package id=’11994′]

[wpdm_package id=’11995′]

[wpdm_package id=’11997′]

[wpdm_package id=’12000′]

[wpdm_package id=’12002′]

[wpdm_package id=’12004′]

[wpdm_package id=’12006′]