New: capaNCDT 6228

Pojemnościowe czujniki wysokotemperaturowe do 800 °C

Nowy system czujników pojemnościowych capaNCDT 6228 jest przeznaczony do zadań pomiarowych w temperaturach otoczenia do +800 °C. Do wydajnego kontrolera można jednocześnie podłączyć do czterech czujników wysokotemperaturowych z serii CSE/HT. Zintegrowany kabel czujnika wysokotemperaturowego kompensuje zakłócenia powodowane przez pola elektryczne lub magnetyczne. Ponadto dane pomiarowe są przesyłane zarówno analogowo, jak i cyfrowo za pośrednictwem nowoczesnych interfejsów, takich jak Ethernet i EtherCAT.

Charakterystyka:

  • Precyzyjny pomiar odległości w ekstremalnych temperaturach otoczenia od -50 °C do 800 °C
  • Rozdzielczość od 10 nm
  • Pasmo przenoszenia 1 kHz (-3 dB)
  • Wyjście analogowe 0 … 10 V / 4 … 20 mA
  • Interfejs cyfrowy: Ethernet (z kontrolerem DT6228) / Ethernet i EtherCAT (z kontrolerem DT6238)
  • Do 4 kanałów pomiarowych na kontroler
  • Synchronizacja więcej niż 4 kanałów pomiarowych z kontrolerem DT6238

Najwyższa precyzja w ekstremalnych temperaturach

Czujniki wysokotemperaturowe capaNCDT CSE/HT są wykorzystywane do pomiarów w temperaturach otoczenia od -50 °C do +800 °C. Dzięki wysokiej stabilności temperaturowej i wyjątkowo wysokiej liniowości, system pomiarowy zapewnia precyzyjne wyniki nawet w trudnych warunkach otoczenia. Ponadto dostępne czujniki obejmują zakresy pomiarowe od 1 mm do 20 mm.

Idealny do pomiarów odległości i grubości w wysokich temperaturach otoczenia

CapaNCDT 6228 jest używany między innymi do pomiaru grubości rozżarzonych tarcz hamulcowych z dwóch stron oraz do monitorowania poziomu szkła float. Ponadto wyjątkowo dobra stabilność temperaturowa zapewnia wysoką dokładność pomiaru.

Łatwość obsługi za pośrednictwem interfejsu internetowego
Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi sieciowemu, do pełnej konfiguracji kontrolera i czujników nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie. Interfejs sieciowy jest dostępny przez Ethernet i zawiera wszystkie ustawienia dla capaNCDT 6228 / 6338. W ten sposób filtry, operacje arytmetyczne i inne parametry można łatwo zapisać w sterowniku.