capaNCDT DTV Pomiar odchylenia grubości tarczy

Pomiar odchylenia grubości tarczy

capaNCDT DTV
Wytrzymały wielokanałowy czujnik
do pomiarów wielościeżkowych
capaNCDT DTV
Czujniki pojemnościowe do pomiaru
grubości tarcz hamulcowych

Seria capaNCDT DTV została zaprojektowana do bezdotykowego wykrywania zmian grubości tarczy (DTV). Dostępne są czujniki pojemnościowe do pomiarów wielościeżkowych oraz walizka transportowa zawierająca kompletny kanał pomiarowy do użytku mobilnego.
W systemie pomiarowym capaNCDT DTV pojemnościowe czujniki przemieszczenia określają grubość tarcz hamulcowych z obu stron w oparciu o zasadę różnicy. Podczas gdy tarcza hamulcowa obraca się, odchylenie grubości jest określane na podstawie obwodu całej tarczy. Zastosowanie kilku czujników w parach lub wielokanałowego czujnika CSH1,4FL umożliwia wielościeżkowy pomiar grubości. Pomiary grubości mogą być przeprowadzane na stanowiskach testowych, podczas testów drogowych lub w warsztatach samochodowych. Obudowa DTV jest przeznaczona do użytku mobilnego, np. do celów zapewnienia jakości i roszczeń gwarancyjnych.

Charakterystyka:

  • Bezkontaktowy pomiar DTV
  • Wielościeżkowe pomiary grubości
  • Pomiar dynamiczny do 20 kHz
  • Solidna konstrukcja czujnika zapewniająca długą żywotność
  • Kompleksowe oprogramowanie
  • Ocena wyników pomiarów w czasie rzeczywistym
  • Łatwość obsługi poprzez interfejs sieciowy
  • Interfejsy analogowe, Ethernet, EtherCAT

Wytrzymały czujnik wielokanałowy do stanowisk testowych i testów drogowych.

Innowacyjny czujnik wielościeżkowy CSH1, 4FL zawiera cztery czujniki pojemnościowe w jednej kompaktowej obudowie. W ten sposób cztery ślady na tarczy hamulcowej mogą być wykrywane synchronicznie. Odwrócone lustrzanie modele czujników zamontowane po przeciwnych stronach tarczy hamulcowej umożliwiają dokładny pomiar grubości. Specjalne podłoże ceramiczne chroni czujniki przed obciążeniami mechanicznymi i termicznymi, zapewniając również wysoką stabilność temperaturową, co umożliwia precyzyjne wyniki pomiarów w przypadku wahań temperatury otoczenia.

W połączeniu z kontrolerem DT6220, cztery kanały czujników mogą być konfigurowane i przetwarzane synchronicznie. Dzięki wysokiej szerokości pasma możliwe są dynamiczne pomiary do 5 kHz (-3dB). Wyjście danych odbywa się za pośrednictwem wyjścia analogowego lub cyfrowego interfejsu Ethernet/EtherCAT. Intuicyjny interfejs sieciowy umożliwia szybką i łatwą konfigurację czujnika i sterownika.

Walizka do użytku mobilnego

Walizka zawiera 2-kanałowy kontroler wraz z licencją na oprogramowanie, dwa czujniki pojemnościowe z odpowiednim kablem oraz zestaw wsporników. Walizka umożliwia pomiar grubości tarcz hamulcowych w krótkim czasie. Dane DTV mogą być analizowane za pomocą komputera PC lub notebooka. Kontroler jest aktywowany dla oprogramowania do pomiaru zmian grubości tarczy firmy Micro-Epsilon. Możliwe jest ukrycie otworów w tarczy hamulcowej za pomocą specjalnych funkcji. Inteligentne algorytmy umożliwiają wszechstronną ocenę bez konieczności stosowania dodatkowego enkodera.

[wpdm_package id=’12097′]

[wpdm_package id=’12117′]

[wpdm_package id=’12120′]

[wpdm_package id=’12122′]

[wpdm_package id=’12124′]