Nowość: skanery laserowe scanCONTROL 3D

Skanery laserowe 3D do kontroli jakości na linii produkcyjnej

Skanery scanCONTROL 3D są wykorzystywane do precyzyjnych pomiarów 3D inline w wielu zastosowaniach. Skanowanie odbywa się poprzez przesuwanie skanera lub celu. Ze względu na niewielką wagę skanery idealnie nadają się zarówno do zastosowań zrobotyzowanych, jak i do monitorowania produkcji na linii produkcyjnej. Te laserowe skanery 3D charakteryzują się wysoką dynamiką, absolutną precyzją i kompaktowymi rozmiarami. Dzięki scanCONTROL 3000 i nowej serii scanCONTROL 3002, Micro-Epsilon oferuje kompleksowe portfolio z licznymi obszarami pomiarowymi, technologiami czerwonego i niebieskiego lasera oraz bogatymi akcesoriami.

Skanery laserowe scanCONTROL 3D są oparte na najnowszych standardach GigE Vision i GenICam, dzięki czemu można je zintegrować z szeroką gamą środowisk przetwarzania obrazu. Potężne oprogramowanie 3DInspect jest dostępne do ustawiania parametrów, oceny i wyprowadzania wyników.

Charakterystyka:

  • Rzeczywiste chmury punktów 3D bez utraty danych podczas przetwarzania końcowego
  • Szybkie skanowanie 3D z częstotliwością do 10 000 Hz
  • Kompaktowa konstrukcja dla wszystkich obszarów pomiarowych
  • Mały i kompaktowy, idealny do zastosowań zrobotyzowanych
  • Dostępny z czerwoną i niebieską linią lasera
  • Standard GenICam / GigE Vision dla łatwej integracji
  • Wydajne oprogramowanie 3DInspect do pomiarów, przetwarzania i oceny danych pomiarowych
  • Kompatybilny z Cognex VisionPro

Skanery laserowe 3D do zastosowań inline

Skanery scanCONTROL 3D oferują szeroki zakres różnych obszarów pomiarowych od 25 x 15 mm do 200 x 300 mm. Niezależnie od wielkości obszaru pomiarowego, te skanery laserowe imponują szybkimi pomiarami i jednocześnie wysoką precyzją.

Różnorodność obszarów pomiarowych pozwala z jednej strony na pozyskiwanie najmniejszych szczegółów i struktur, a z drugiej strony na pomiar dużych obiektów z dużą odległością przesunięcia. Z tego powodu skanery scanCONTROL 3D znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

3D scans for integrators and end users

W celu integracji ze środowiskiem klienta i programami do przetwarzania obrazu, skanery scanCONTROL 3D oferują kompleksowy zestaw SDK (Software Development Kit) oparty na standardach branżowych GigE Vision i GenICam. Unikalna technologia Valid3D umożliwia bezstratne wyświetlanie i przetwarzanie chmur punktów 3D.

Skanery scanCONTROL 3D mogą być obsługiwane za pomocą potężnego oprogramowania 3DInspect. Liczne narzędzia, funkcje automatyzacji i interfejsy umożliwiają tworzenie, przetwarzanie i wyprowadzanie wartości pomiarowych w oparciu o rzeczywiste chmury punktów 3D.

Wideo: skaner laserowy scanCONTROL 3D

[wpdm_package id=’12274′]

[wpdm_package id=’12275′]

[wpdm_package id=’12276′]

[wpdm_package id=’12277′]