Kamery termowizyjne (TIM)

Kamery termowizyjne do przemysłowego monitorowania temperatury

Kamery termowizyjne TIM są przeznaczone do bezkontaktowego pomiaru temperatury powierzchni w zakresie od -20 °C do 1900 °C. Umożliwiają one wydajne monitorowanie i kontrolę procesów o krytycznym znaczeniu dla temperatury, zarówno przy niskich temperaturach (np. w łańcuchach chłodzenia), jak i przy bardzo wysokich temperaturach (np. w przetwórstwie szkła i metali). Wysoka czułość termiczna sprawia, że kamery na podczerwień idealnie nadają się do precyzyjnych i dynamicznych zadań. Różne klasy wydajności umożliwiają wybór odpowiedniego modelu do każdego zastosowania. Kamera jest podłączana za pomocą interfejsu USB, który zapewnia również zasilanie.

Charakterystyka:

  • Zakres temperatur od -20 °C do 1900 °C
  • Długa żywotność dzięki bezdotykowemu i niezużywającemu się pomiarowi
  • Idealna do zastosowań OEM
  • Termografia w czasie rzeczywistym z oprogramowaniem bez licencji
  • Kompaktowa konstrukcja z portem USB / opcjonalnie Gigabit Ethernet

Łatwa integracja procesów

Zaawansowane koncepcje interfejsów umożliwiają integrację kamer na podczerwień z sieciami i zautomatyzowanymi systemami:

Przedłużenie kabla USB do 100 m przez Ethernet lub do 10 km przez światłowód szklany
Interfejs procesowy (PIF) jako analogowe wejście/wyjście (0/4-20 mA) i wyjście cyfrowe (bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe)
Interfejs oprogramowania poprzez bibliotekę Dynamic-Link-Library (SDK) i port COM

Niezwykle lekkie, wytrzymałe i kompaktowe

Kamery thermoIMAGER wypełniają lukę pomiędzy przenośnymi kamerami termowizyjnymi a urządzeniami stacjonarnymi. Ich lekka i kompaktowa konstrukcja sprawia, że idealnie nadają się do zastosowań mobilnych i stacjonarnych.

Oprogramowanie bez licencji

Oprogramowanie TIM Connect działające w czasie rzeczywistym jest niezwykle wydajnym oprogramowaniem termograficznym dostarczanym z każdą kamerą na podczerwień. Oprogramowanie to umożliwia konfigurację parametrów kamery oraz automatyczną kontrolę procesu i jakości. Poszczególne progi alarmowe można ustawić w zależności od danego procesu. Dołączone bezpłatne oprogramowanie jest kompatybilne z systemami Windows 7 i 10.

Duży zakres pomiaru temperatury

Kamery termowizyjne Micro-Epsilon nadają się do stosowania w szerokim zakresie pomiarowym od -20 °C do 1900 °C – od niskich temperatur występujących w łańcuchach chłodniczych lub laboratoriach, do najwyższych temperatur w zastosowaniach związanych z obróbką metali.

Aplikacje:

Monitorowanie temperatury akumulatorów napędowych podczas obsługi i transportu

Monitorowanie temperatury w produkcji materiałów izolacyjnych

Automatyczna kontrola temperatury i wentylacji

Automatyczna kontrola zaciętych hamulców

Opublikowane artykuły
Płynna kontrola jakości na linii produkcyjnej (PDF, 1,48 MB)
Pomiary termiczne (PDF, 257 KB)