SGS4701 Pomiar rozszerzalności cieplnej wrzecion

Pomiar rozszerzalności cieplnej wrzecion

eddyNCDT SGS4701
Mierzy rozszerzalność cieplną długości wrzecion
eddyNCDT SGS4701
Mierzy rozszerzalność cieplną długości wrzecion

System pomiaru przemieszczenia SGS (Spindle Growth System) 4701 został opracowany do zastosowań związanych z frezarkami wysokoobrotowymi. Ze względu na wysokie prędkości obróbki i generowane ciepło, liniowa rozszerzalność cieplna wrzeciona precyzyjnej obrabiarki musi być kompensowana w celu utrzymania narzędzia w określonej pozycji przez cały czas. Czujnik SGS mierzy rozszerzalność wrzeciona spowodowaną siłą termiczną i odśrodkową. Pomiar odbywa się zazwyczaj na pierścieniu labiryntowym. Oprócz rozszerzalności liniowej, wykrywana jest również temperatura czujnika, a dane wyjściowe są przekazywane do obrabiarki CNC jako wartości korekcyjne, kompensujące wszelkie błędy pozycjonowania.

Charakterystyka

  • Bezdotykowy i niezużywający się pomiar
  • Ekonomiczna konstrukcja
  • Miniaturowy czujnik i kontroler, całkowicie zintegrowane z wrzecionem
  • Kalibracja dla czujników ferromagnetycznych i nieferromagnetycznych
  • Zintegrowany pomiar temperatury w czujniku
  • Stabilność w ekstremalnych temperaturach

Kompaktowa konstrukcja

SGS 4701 składa się z czujnika, kabla czujnika i kontrolera, skalibrowanych fabrycznie dla ferromagnetycznych i nieferromagnetycznych obiektów pomiarowych. Dwa miniaturowe czujniki umożliwiają instalację bezpośrednio we wrzecionie. Kompaktowy kontroler może być zainstalowany na obudowie wrzeciona poprzez kołnierz lub bezpośrednio we wrzecionie.

Solidna konstrukcja

SGS 4701 działa zgodnie z zasadą prądów wirowych, co oznacza, że pomiar jest bezdotykowy i nie ulega zużyciu. Ta metoda pomiarowa jest również niewrażliwa na czynniki zakłócające, takie jak ciepło, pył i olej.

[wpdm_package id=’12032′]

[wpdm_package id=’12091′]

[wpdm_package id=’12093′]

[wpdm_package id=’12095′]