eddyNCDT 3001 Kompaktowy czujnik indukcyjny (wiroprądowy) ze zintegrowanym kontrolerem

Kompaktowy czujnik indukcyjny (wiroprądowy) ze zintegrowanym kontrolerem

eddyNCDT 3001
Kompaktowe czujniki wiroprądowe
eddyNCDT 3001
Alternatywa dla indukcyjnych przełączników
i czujników zbliżeniowych

eddyNCDT 3001 to nowy, wydajny, indukcyjny czujnik przemieszczenia oparty na prądach wirowych, którego kompaktowe wymiary były do tej pory zarezerwowane tylko dla indukcyjnych przełączników zbliżeniowych. Konstrukcja z kompensacją temperatury zapewnia wysoką stabilność nawet w zmiennych temperaturach otoczenia. Czujnik eddyNCDT 3001 jest wyposażony w zintegrowaną elektronikę, oferując doskonały stosunek ceny do wydajności i łatwą obsługę.

Charakterystyka

  • Zakres pomiarowy 2 / 4 / 6 / 8 mm
  • Rozdzielczość maks. 4 µm
  • Wysoka odpowiedź częstotliwościowa
  • Aktywna kompensacja temperatury do 70°C
  • Łatwy w użyciu
  • Wytrzymała konstrukcja o stopniu ochrony IP67
  • Idealny do zastosowań OEM
  • Alternatywa dla indukcyjnych przełączników zbliżeniowych

Idealny do integracji szeregowej

Indukcyjny czujnik przemieszczenia eddyNCDT 3001 idealnie nadaje się do integracji OEM i zastosowań związanych z budową maszyn. Czujnik jest oparty na zasadzie prądów wirowych i fabrycznie skalibrowany dla materiałów ferromagnetycznych lub nieferromagnetycznych, co eliminuje potrzebę kalibracji czujnika w terenie. Czujnik eddyNCDT 3001 jest dostępny w wersji ze złączem lub ze zintegrowanym kablem. Solidna konstrukcja w połączeniu z zasadą pomiaru wiroprądowego umożliwia pomiary w trudnych warunkach przemysłowych (olej, ciśnienie, brud). Ponadto eddyNCDT 3001 nadaje się do zastosowań morskich (słona woda).

Alternatywa dla czujników indukcyjnych

Dzięki fabrycznej kalibracji czujniki eddyNCDT 3001 oferują wysoką dokładność i stabilność temperaturową, dzięki czemu szczególnie dobrze nadają się do ciągłej pracy w środowiskach przemysłowych, gdzie idealnie sprawdzają się w zadaniach monitorowania zużycia i stanu. W porównaniu z konwencjonalnymi przełącznikami i czujnikami indukcyjnymi, czujniki eddyNCDT 3001 zapewniają wyższą odpowiedź częstotliwościową, dzięki czemu nadają się do monitorowania ruchów z dużą prędkością.

[wpdm_package id=’12032′]

[wpdm_package id=’12040′]

[wpdm_package id=’12042′]

[wpdm_package id=’12043′]

[wpdm_package id=’12045′]

[wpdm_package id=’12049′]