Obudowa ochronna dla czujników scanCONTROL

Obudowa ochronna dla czujników scanCONTROL

Do użytku w trudnych warunkach i wysokich temperaturach dostępne są specjalne obudowy ochronne i chłodzące dla czujników scanCONTROL.

 

Obudowa ochronna z systemem wydmuchiwania

Obudowa ochronna z systemem wydmuchu jest odpowiednia dla wszystkich czujników scanCONTROL 25×0/29×0 o zakresach pomiarowych 25, 50 i 100 mm, a także dla wszystkich skanerów scanCONTROL 30×0 i 30×2 o zakresach pomiarowych od 25 mm do 200 mm. Chroni on czujnik przed uszkodzeniami mechanicznymi i jest stosowany, gdy skaner jest używany w ekstremalnie trudnych warunkach. Jeśli zintegrowany system przedmuchiwania jest zasilany sprężonym powietrzem, zanieczyszczenia takie jak kurz lub odpryski są usuwane, a okresy czyszczenia są wydłużone. Okienko ochronne można łatwo wymienić niskim kosztem.

 

Obudowa ochronna z systemem przedmuchiwania i chłodzeniem wodnym

Obudowa ochronna z systemem przedmuchu i chłodzeniem wodnym jest odpowiednia dla wszystkich czujników scanCONTROL 25×0/29×0 o zakresach pomiarowych 25, 50 i 100 mm, a także dla wszystkich skanerów scanCONTROL 30×0 i 30×2 o zakresach pomiarowych od 25 do 200 mm. Chroni ona czujnik przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed wysokimi temperaturami otoczenia z powodu cieczy chłodzącej w pętlach chłodzących, które są zintegrowane z bocznymi częściami obudowy. Z drugiej strony, czujnik może być ogrzewany za pomocą ciepłego medium w przypadku niskich temperatur zewnętrznych. System przedmuchiwania usuwa ciała obce ze skanera za pomocą sprężonego powietrza. W razie potrzeby okienko ochronne można łatwo wymienić przy niewielkim wysiłku.

Powiązane linki
Słowniczek: Zasada pomiaru “Triangulacja linii laserowej”