Jednostka wydajności przemysłowej

Jednostka Industrial Performance Unit do zautomatyzowanych pomiarów 3D

Industrial Performance Unit to potężna platforma obliczeniowa do wydajnego uruchamiania czujników Micro-Epsilon 3D. W pełni kompatybilny kontroler idealnie nadaje się do procesów inline w zadaniach pomiarowych 3D. Intuicyjne oprogramowanie 3DInspect z technologią Valid3D umożliwia proste i szybkie ustawienie parametrów czujnika, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pomiarów. Jednostka Industrial Performance Unit bezpośrednio przetwarza trójwymiarowe dane, które są następnie analizowane i oceniane za pomocą oprogramowania 3DInspect. Wyniki mogą być przesyłane za pośrednictwem zintegrowanych interfejsów PROFINET i EtherNet/IP.

Charakterystyka:

  • Wydajne rozwiązanie do zadań pomiarowych 3D
  • Pełna kompatybilność z procesami inline w aplikacjach klienta
  • Intuicyjne oprogramowanie 3DInspect z dołączoną technologią Valid3D

 

  • Szybkie uruchamianie czujników Micro-Epsilon
  • Zintegrowane interfejsy: PROFINET, EtherNet/IP
  • Sprzęt klasy przemysłowej z pasywnym chłodzeniem

3DInspect: Wydajne oprogramowanie dla wszystkich czujników Micro-Epsilon 3D

3DInspect to jednolite i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie dla wszystkich czujników 3D firmy Micro-Epsilon. Ustawianie parametrów czujników 3D i rejestrowanie danych pomiarowych odbywa się bezpośrednio w oprogramowaniu 3DInspect. Potężne narzędzia umożliwiają wyrównanie i filtrowanie chmury punktów, intuicyjne wykrywanie i wybór odpowiednich obszarów oraz łączenie programów. Chmury punktów 3D mogą być przetwarzane zgodnie z wymaganiami, a zmierzone wartości mogą być przesyłane do sterownika.

Możliwość pracy inline w zastosowaniach przemysłowych
Elastyczny sprzęt klasy przemysłowej z pasywnym chłodzeniem umożliwia łatwą i zajmującą niewiele miejsca instalację. Dlatego też można zainstalować to urządzenie w szafie sterowniczej lub zamontować je bezpośrednio w maszynie. Można łatwo podłączyć akcesoria, takie jak monitor, klawiatura i mysz.

Przemysłowa sieć Ethernet: Wyjście wartości pomiarowych poprzez zintegrowane interfejsy
Jednostka Industrial Performance Unit oferuje zintegrowane interfejsy do połączenia z przemysłowymi magistralami polowymi PROFINET, Ethernet/IP i Modbus/TCP. Przygotowane pliki opisu urządzeń umożliwiają łatwą integrację z odpowiednim środowiskiem sterowania. W celu zapewnienia niezawodnej komunikacji, sekwencyjny model sterowania opracowany przez Micro-Epsilon jest dostępny dla sprawnego uruchomienia. Jest on dostępny jako przykład implementacji dla typowych sterowników.

Opcje połączeń