Integracja oprogramowania

Integracja oprogramowania poprzez Micro-Epsilon 3D SDK

Czujniki 3D firmy Micro-Epsilon są wyposażone w łatwy do zintegrowania zestaw SDK (Software Development Kit). SDK opiera się na standardach branżowych GigE Vision i GenICam, w tym na następujących blokach funkcyjnych:

  • Konfiguracja sieci i podłączanie czujników
  • Rozbudowana kontrola czujników
  • Kontrola transmisji obrazów pomiarowych
  • Zarządzanie zdefiniowanymi przez użytkownika zestawami parametrów
  • Przykładowe programy C++ i dokumentacja

Dostęp do czujnika za pośrednictwem GigE Vision jest również możliwy bez SDK przy użyciu klienta GenICam.

 

Wszystkie czujniki 3D firmy Micro-Epsilon są zgodne ze standardem GenICam lub GigE Vision (Gigabit Ethernet for Machine Vision) organizacji AIA (Automated Imaging Association). Wykorzystywane są rzeczywiste formaty danych 3D (Coord3D), dzięki czemu chmura punktów 3D jest bezpośrednio dostępna do dalszego przetwarzania.

Standard ten jest szeroko stosowany w świecie przetwarzania obrazu i dlatego jest obsługiwany przez wszystkie popularne narzędzia do wizji komputerowej. Zapewnia to szybką i płynną integrację z różnymi pakietami oprogramowania do przetwarzania obrazu – również do oceny 3D.

GigE Vision zapewnia optymalne bezpieczeństwo danych, doskonałą wydajność i krótki czas projektowania podczas wdrażania. GigE Vision opiera się na Gigabit Ethernet i oferuje wysoką szybkość transferu danych. Technologia Ethernet oferuje zalety, takie jak duże długości kabli bez użycia repeaterów / koncentratorów i umożliwia korzystanie z niedrogich komponentów sieciowych. Standard GigE Vision zapewnia otwarte ramy dla transmisji danych i sygnałów sterujących między czujnikami 3D a komputerem. Istnieje wiele opcji topologii infrastruktury dla aplikacji z jednym i wieloma skanerami.

Biblioteka czujników 3D umożliwia łatwą integrację czujników 3D opartych na Micro-Epsilon GenICam z aplikacjami C/C++. Obecnie obsługiwane są czujniki reflectCONTROL RCS, surfaceCONTROL 3D i scanCONTROL 30xx.

Przegląd i opis poszczególnych funkcji biblioteki można znaleźć w załączonym opisie interfejsu.

Pakiet integracyjny 3D Sensor SDK zawiera:

  • Pliki bibliotek (.lib i .dll) dla aplikacji x86 i x64
  • Dokumentację interfejsu
  • Interfejs dla języków C, C++ i C#
  • Liczne przykłady programów dla języków C, C++ i C#

Pobierz 3D Sensor SDK